Архив для рубрики ‘Наука, Техніка, Мови’

Лип
15

Які бувають стилі тексту?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

При розмові кожна людина кожен день використовує різні стилі тексту. Які бувають стилі тексту? По-перше, це книжковий і розмовний. Книжковий ділиться на безліч інших: художній, офіційний-діловий, науковий стиль і публіцистичний. У кожного стилю мови є свої особливості.

Читать полностью »

Лип
15

Яка мова найлегший?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

У світі прийнято так: ту мову найлегший, який дуже слабо розвинений. Зазвичай такі мови належать нечисленним і слаборозвиненим народам.

На першому місці я б поставив тихоокеанські мови. Народи там не особливо говіркі, звичайно, філіппінці і тайці ще мають схожий з нашим мову, але ось деякі океанські народи обмежуються парою тисяч слів. Рекорд – 800 слів у мові, не включаючи імен. Тільки уявіть собі, який це легкий мову, вивчити його можна за кілька днів. В основному всі слова буду запозичені з інших мов.

Читать полностью »

Лип
15

Як відрізнити прикметник від прислівники?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

Прикметник від прислівники відрізняється з питання, яке ми задаємо даної частини мови. Прикметник відповідає на запитання: “яке?”, “Яка?”, “Який?”, “Які?”. Прислівник – на питання: “як?”, “Яким чином?”, “Де?”, “Куди?”, “Звідки?”, “Навіщо?”. Також прикметник від прислівники відрізняється закінченням. Прикметник закінчується на-е,-її,-а,-ий,-ий, – ті та інші, а прислівник не має закінчення, так як воно є незмінною формою.

Лип
15

Як обчислити відсоток від числа?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

На порядку денному у нас питання про те, як же обчислити відсоток від числа.

Справа в тому, що якщо ми не зможемо обчислити відсоток від числа, то нам дуже важко буде зробити багато речей. Це якраз потрібно тим, хто займається бізнесом, хто заробляє в інтернеті і так далі.

Читать полностью »

Лип
15

Який краще телевізор жк або плазма?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

Світ сучасних технологій настільки швидко і активно крокує вперед, що звичайний користувач починає губитися в різноманіття пропозицій. Однією з проблем, з якою стикається користувач при покупці техніки, це який краще телевізор, ЖК або плазма. Якщо б питання постало років п’ять тому, то однозначне першість було б віддано плазмі, однак зараз ці два продукти настільки зрівнялися в якості зображення, що вибирати, слід за принципом більшої кількості достоїнств і зручності для кожного окремо взятого випадку. У першу чергу слід відзначити, що якщо приміщення, де планується встановлювати телевізор порівняно не велике, то правильніше буде вибрати ЖК, тому що суттєвими недоліками плазми є досить велику вагу, велике енергоспоживання і ще, вони дуже сильно нагріваються. Для них використовують досить потужну вентиляційну систему, яка створює шум, а такий артефакт може істотно зіпсувати задоволення від перегляду хорошого фільму.

Читать полностью »

Лип
15

Хто і скільки років займався шахами?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

Мій син занемается шахматитмі вже 4-й рік. Відразу увірвався в лідери. Два разів займав перше місце в місті в катігоріі до 10-ти років, причому йому на той момент було 7 і 8 років. Стіна суцільно обвішана грамотами. Зараз він повзраслел, змінився тренер і успіхи стали не такими помітними.

Лип
15

Як правильно писати листи?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

Сьогодні, в століття інтернету і мобільного зв’язку, люди перестали писати другу другу справжні, а не віртуальні листи. У конвертах люди відправляють один одному ділові та офіційні папери.

Але якщо ви все-таки зважилися на написання листа, то вам корисно буде знати певні правила.

Читать полностью »

Лип
15

Як грамотно навчитися говорити?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

Якщо грамотно навчитися говорити і викладати свої думки, свою точку зір.

Те свою мову стане вашим же оружьем, саме розмови і вміння говорити здасть вам, перемогу в будь-яких боях.

Ну що потрібно для цього? Для цього вам потрібно вивчить лінгвістичні науки.

Читать полностью »

Лип
15

Яка зі стихій найстрашніша?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

Найстрашніша стихія – невідома, яка в будь-який момент може прилетіти до нас з космосу. Коли ми дивимося на зоряне небо, ми бачимо минуле нашого всесвіту. Швидкість світла, як відомо, кінцева. І якщо десь колись рвонула наднова, або галактика, то ми й не дізнаємося, поки результат цього вибуху у вигляді світла, або розпеченого газу, або смертоносного випромінювання не долетить до нас. Так що в будь-який момент нас може накрити так, що і сонячної системи не залишиться …

Лип
15

Прислівник як частина мови?

Опубликовано в Наука, Техніка, Мови

Не зовсім зрозуміло, що мається на увазі під питанням, “наріччя, як частина мови”, але спробуємо про це поговорити.

Взагалі, з такою річчю, як прислівник, ми зустрічаємося дуже часто, нету виразів, які б не супроводжувалися нарєчієм. Без цього навряд чи міг існувати, думаю, жодна мова, так як ця частина мови багато е характеризує. Ну, ось, наприклад, речення “Я був в Африці”. Де я був? Я був в Африці. Отже, тут вже прислівник “де”. Але є ще пропозиція: “Я відпочив відмінно”. А ось тут вже інше питання. Я відпочив як? Я відпочив відмінно.

Читать полностью »