Лип
15

У яких продуктах містяться вуглеводи?

Опубликовано в Краса і Здоров'я написал admin

Як відомо, вуглеводи це одні з наінужнейшіх речовин, які необхідні людському організму.

Можна сказати хоча б про те, що саме вуглеводами харчується наш мозок. Для нього потрібні дві речі, це кисень і глюкоза.

Сама назва “вуглевод”, походить від двох слів, “вуглець” і “вода”.

Чому так, тому, як при розділенні цих речовин виходить вода і сажа. А сажа, це дрібнодисперсний графіт, її ще називають “аморфний вуглець”.

У природі вуглеводів дуже багато, вони діляться на дві групи. Це моносахариди і полісахариди.

Ось, наприклад, глюкоза. Сама назва “глюкоза”, походить від давньогрецького слова “ГЛЮКОСІЛ” – що означає “солодкий”. Хімічна формула глюкози C6H12O6. Це моносахарид.

Глюкоза міститься у безлічі кількостях, нарівні з її ізомером фруктозою в ягодах, фруктах і меді.

Я вище сказав, що глюкоза необхідна мозку для його живлення, мозок наш харчується нею.

А ось ще один вуглевод, який ми добре знаємо, його назву “сахароза”, цей вуглевод нам більше відомий під назвою “цукор”. Хімічна формула сахарози C12H22O11. сахароза – дисахарид, вона складається з двох вуглеводів-ізомерів, це фруктоза і глюкоза. У обох одна і та ж формула C6H12O6. Цукор міститься в таких продуктах, як цукрові буряки, буряки, кавуни, цукровий очерет, мед.

Коли ми споживаємо сахарозу, то в організмі вона розпадається на фруктозу і глюкозу. Природно, що коли ми їмо сахарозу, тоді організм більше витрачає енергії для її засвоєння, тоді як фруктоза і глюкоза засвоюються швидше і легше.

Наступні вуглеводи, про яких хотілося б згадати, це крохмаль і целюлоза. Назва “целюлоза” походить від латинського “cellula”, що в перекладі означає “клітка”. І дійсно, целюлоза є оболонкою рослинних клітин. Саме з неї роблять папір. Але в організмі вона грає теж значну роль.

Ну хто не знає крохмалю! Зрозуміло, що всі знають цей вуглевод. Він приймає дуже велику участь у різних рослинних процесах, є джерелом глюкози для тварин. Найбільша кількість крохмалю саме в рисі.

І целюлоза, і крохмаль є полісахаридами, вони складаються з молекул глюкози, які з’єднані між собою багаторазово. Ці вуглеводи є полімерами. Також вони є ізомерами. у них навіть одна і та ж хімічна формула C6H10O5n, де n невідома кількість.

загрузка...

Добавить комментарий