Лип
15

Як засолити сало?

Опубликовано в Їжа, Кулінарія написал admin

Розповідаю український, перевірений на величезній кількості сала спосіб. Підійде для засолювання як свіжого, так і раніше мороженого сала. Якщо збираєтеся засолити морожене сало – його треба попередньо розморозити.

Спочатку готуємо тару. Берете небудь чистий ящик (паперовий, дерев’яний, пластиковий – не настільки важливо) і вистилають дно папером. Папір потрібна для того, щоб, по-перше: чи не прокидалася сіль і по-друге: щоб вбиралася рідина, що випливає з сала в процесі засолювання.

Далі в окремий посуд насипаємо порядна кількість солі, беремо шматки сала , з усіх боків умочуємо їх у сіль і пластами укладаємо в ящик. Солі при цьому жаліти не потрібно. Вмочуйте шматки сала так, щоб сіль повністю покривала всю поверхню. Якщо сало товсте, обмокніте в сіль бічні сторони шматків. Не бійтеся пересолити. Як кажуть у нас в Україні, сало зайвої солі не візьме.

Потім ставимо ящик в сухе місце. Помилковою є думка, що сало потрібно солити в холодильнику. Під впливом холоду сало застигне, залишкова рідина не витече і у нього в наслідку буде не дуже приємний смак та й колір. Краще нехай посолене сало добу-дві постоїть при кімнатній температурі. Якщо в кімнаті прохолодно – можете продовжити посолку і до трьох діб. Тут ще все залежить від кількості сала і його товщини.

У процесі посолки, як я вже казала, з сала стікатиме зайва рідина. За цим бажано час від часу поглядати, щоб простелений папір був не надто мокрою. Якщо буде сильно вологою краще її замінити. Якщо берете для засолювання ящик з гратчастим дном, раджу під низ постелити якусь ганчірочку для вбирання вологи.

Коли Ви помітите, що рідина з сала вже не виділяється – воно готове. Тепер його можна зберігати в будь-якому зручному для вас місці: холодильнику, морозилці, консервувати в банки і т.п. Тепер його можна пересипати спеціями і додати сухої солі. Якщо будете консервувати в банки – попередньо їх простерилизуйте і сухої солі додайте обов’язково.

загрузка...

Добавить комментарий